OlneoMap dąży do stworzenia Centralnej Mapy Kontaktów Online skoncentrowanej na wyświetlaniu lokalizacji na mapach.
Ideą OlneoMap.com są spontaniczne spotkania osób, które aktualnie znajdują się w podróży lub na szlaku. W przyszłości witryna nie będzie skierowana wyłącznie na turystykę, ale na szerszy zakres opcji lokalizacyjnych...

OlneoMap pobiera Twój adres IP z serwisu w którym jesteś zalogowany i nakłada go na mapę oznaczając w ten sposób Twoją destynację. Za każdym razem, gdy zalogujesz się z innego miejsca na świecie, strona OlneoMap.com połączy się z serwisem w którym zgodziłeś się udostępnić swoją lokalizację i zaktualizuje Twoje położenie na mapie.

 • Zawsze możesz wyłączyć tą opcję w serwisie z którego pobierana jest Twoja lokalizacja.
 • Nasze mapy wzbogaca technologia Google™

OlneoMap jest stroną zewnętrzną na której nie jest dostępna opcja rejestracji, aby dołączyć do OlneoMap należy utworzyć profil np. w portalu Olneo.pl (lub w innym serwisie partnerskim) i tam zaakceptować wyświetlanie swojego profilu na naszej stronie.

Oczywiście! Aby być widocznym na mapie w odpowiedniej tematyce postępuj następująco:

 • Wejdź na mapę o tematyce która Cię interesuje.
 • Naciśnij na przycisk "Login" w prawym górnym rogu lub przycisk "Dodaj siebie na mapę" pod mapą.
 • Zostaniesz przeniesiony do serwisu w którym chcesz oznaczyć się na mapie, zaloguj się lub zarejestruj jeżeli nie masz jeszcze konta.
 • Po zalogowaniu na pewno znajdziesz opcje włączającą lokalizację na OlneoMap.com

Oprócz osób które są obecnie w podróży, znajdziesz ich jeszcze po miejscu zamieszkania. Daje nam to szybki podgląd osób zamieszkujących różne zakątki świata. Możemy nawiązać kontakt z tą osobą, spotkać w konkretnym rejonie świata lub uzyskać unikalne informacje.

Nie ma problemu, po rejestracji możesz zaznaczyć dwie opcje dotyczące map.

 • Pierwsza: "Jestem w podróży, pokaż mnie na mapie" - nie zaznaczasz tej opcji.
 • Druga: "Pokaż mnie na mapie po miejscu zamieszkania - zaznaczasz tą opcję. Pamiętaj o wypełnieniu pól "miejsce zamieszkania" w Edycji Profilu, wtedy dopiero wynik na mapie będzie prawidłowy.

Twoja lokalizacja "po miejscu zamieszkania" lub po adresie IP może nieco odbiegać od aktualnego położenia. W miejscu zamieszkania nie wpisujesz ulicy tylko np. miasto, dlatego możesz być widoczny w całym mieście. To samo dotyczy opcji "Jestem aktualnie na wyjeździe", która ustala Twoje położenie poprzez adres IP uzyskany przy logowaniu do serwisu. Jest to pewien obręb (większy lub mniejszy w zależności od operatora) do którego zostaniesz przypisany.

 • Zawsze możesz zrezygnować z lokalizacji nie wpisując miasta lub całkowicie wyłączając lokalizację w Ustawieniach.
OlneoMap.com jest projektem pilotażowym, witryną na którą przekierowane są informacje z serwisów zewnętrznych, a następnie nakładane w postaci markerów na mapę. W witrynie OlneoMap.com nie ma dostępnej opcji rejestracji i logowania.

Jesteśmy otwarci na zgłosznia serwisów lub stron o tematyce turystycznej (lub innej), które będą zainteresowane umieszaniem swoich użytkowników lub materiałów komercyjnych na OlneoMap.com, tym samym powiększając Centralną Mapę Kontaktów. Nasze możliwości to m.in.

 • Dodanie znaczników do już istniejącej mapy
 • Dodanie znaczników do zupełnie nowej zakładki
 • Dodanie własnych użytkowników i produktów komercyjnych, wycieczki, bilety i inne.
 • Zwiększona liczba wejść na serwisy partnerów OlneoMap.com, zwiększona sprzedaż i tym samym zyski partnerów.

Obecnie witryna jest w fazie testowej. W sprawie pytań prosimy o kontakt poprzez formularz umieszczony obok.

Zostań Aniołem Biznesu dla wsparcia projektu OlneoMap.com. W sprawie pytań prosimy o kontakt poprzez formularz umieszczony obok.

Zostań Donatorem dla wsparcia projektu OlneoMap.com.
Konto PKO SA: 53 1240 6159 1111 0010 4935 7771
Z dopiskiem "Dotacja projektu OlneoMap.com"

Jeżeli jesteś osobą publiczną i zamierzasz podróżować, przyznamy Tobie specjalnie oznakowany marker na mapie, w ten sposób łatwiej inni odnajdą Twoją pozycję na mapie! Zapraszamy do zabawy!

Kontakt

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy. Dziękujemy!